Informace Re-canto Zpívejfest 2O18

Zkouška před festivalem v rámci výuky ve středu 5.9. v 16.20 v ZUŠ, během zkoušky se přesuneme do kostela, konec asi 18.00.

Pondělí 10.9. – den našeho koncertu – sraz v 17.45 ve Hřbitovním kostele, oblečení koncertní slavnostní – modrá polotrika, chlapci černé košile, černý spodek i boty. Rezervace míst není možná, proto pozvěte rodiče, aby přišli včas, kostel bude obsazený. Vstup do kostela od 18.30, začátek v 19.00.

Kdo bude mít zájem, může v úterý 11.9. přijít v 10.00 na náměstí, bude zdravice starosty a budou se rozdávat zpívejfestové dárky a můžete jít společně s hosty zdarma do Dinoparku. Protože tam budu s Motýlky, na starší Recanto pouze dohlédnu. Ze školy se musíte uvolnit samostatně s rodiči.

Ve středu běžná výuka v ZUŠ 16.20 – 18.00 – nebude vadit, když se omluvíte.

Čtvrtek 13.9. od 14.00 do asi 16.00 proběhne sborová dílna v Sokolském domě. Bude se secvičovat závěrečné páteční finále a budete se svými zahraničními sborovými kamarády. Účast sboristů je nezbytná.

POZOR. Ve čtvrtek zpíváme také o odhalení památníku obětem války – sraz ve slavnostním v 17.00 u Hřbitovního kostela, zpíváme Hymnu, Bude večer  Aká si mi, u odhalení památníku v 17.30, potom ještě další tři skladby v kostele, kam se po odzpívání přesuneme a to u předávání ocenění čestným občanům. Navazuje v 19.00 koncert hostů z Michalovců, který Vám doporučuji! Velmi dobrá úroveň.

Ve čtvrtek večer (asi od 21.00) je organizována v Dukle tradiční zpívejfestová discotéka pro děti ze sborů. Bez alkoholu, na studenty z Recanta opět pouze dohlédnu, budu tam mít Motýlky. Příchod a odchod samostatně.

V pátek Finále na náměstí, oblečení naše sborová trika s nápisem. Snad nebude zima. Pokud ano, přesto pod bundy trika, vezmu naše šátky. Sraz v 16.30 na náměstí, budeme zpívat asi tři skladby z koncertu a společné z dílny. Konec asi 18.30.

A je po desátém ročníku Zpívejfestu. Žádám všechny z Recanta o profi přístup, rodiče a Vaše přátele srdečně zvu na koncerty festivalu, který je ve Vyškově výjimečný a o kterém se hodně mluví. Na úplný závěr musím konstatovat, že se nám společná práce na soustředění velmi dařila a že pevně věřím, že Vám úroveň vydrží co nejdéle. Nejen pěvecká, ale také ta kamarádská. Jen tak dál!